FANDOM


Helga von Cuggen
Helga1
Imię Helga
Nazwisko von Cuggen
Przydomek Mystique (tylko w odc. 51)
Wiek 55+
Zamiszkała w nieznana wyspa na Morzu Śródziemnym (tylko sezon1)
własny magazyn (tylko w sezonie 2)
łódź podwodna LAMOS (sezon 4)
Narodowość prawdopodobnie Niemka
Płeć Kobieta
Wzrost Wysoka
Kolor włosów Siwy
Kolor oczu Brązowy
Rodzina
nieznana
Wrogowie Jerry, Sam, Clover, Alex
Sprzymierzeńcy Trode (sezony 1-2),
Terence Lewis, Boogie Gus, Tim Scam, Myrna Beesbottom (sezon 4)
Lubi Modę, projektować, bogactwo
Profesja projektantka mody (dawniej),
przestępca (obecnie)
Stowarzyszenia LAMOS
Wystąpienia
Głos Ryszarda Celińska/Wisława Świątek

Helga von Cuggen – była projektantka mody, obecnie kryminalistka. Wróg w serialu Odlotowe Agentki. Sądząc po nazwisku (oraz po urodzie), można stwierdzić, że Helga pochodzi z Niemiec.

Charakterystyka

Helga2

Helga w zbliżeniu

Helga von Cuggen jest znaną projektantką mody. Zwiedziła już takie miejsca jak pokazy mody w Mediolanie czy Paryżu. Helga uwielbia modę oraz rzeczy z nią związane. Jej pomocnikiem jest stary tubylec Trode. Von Cuggen jest bardzo bogata, jednak bez przerwy dąży do tego, by stać się bogata bardziej...

Historia

sezon na furta

Helga von Cuggen pojawiła się po raz pierwszy w odcinku Bestie na wybiegu. Dzięki wielkiej maszynie tworzącej wiry wodne Helga porwała pasażerów ogromnego liniowca (wraz z liniowcem) oraz podała mu miksturę, która łączy ludzkie DNA wraz z DNA zwierząt, tworząc cechy nowego gatunku. Nie zrobiła tego tylko dla przyjemności. Chciała stworzyć kolekcję drogocennych futer i skór (zdjętych ze wcześniej wspomnianych pasażerów), by, jak sama przyznała, stać się niewyobrażalnie bogata. Na szczęście Sam i Alex pokrzyżowały jej plan i wtrąciły do agencyjnego więzienia.

zemsta; kolekcja Mystique

Helga8

Helga – sylwetka

Helga powraca w odcinku pt. Tajemnicza projektantka. Wraz z Trode'em obmyśliła kolejny plan – plan zemsty za to, że świat mody zapomniał o jej kreacjach. Pod pseudonimem Mystique, Helga stworzyła ekstrawagancką kolekcję ubrań. Jednak nie była to zwykła kolekcja! Jeśli ktoś założył jej ubranie, nie mógł już go zdjąć. Nawet Sam, Clover i Alex nabrały się na jej podstęp. Na prestiżowym pokazie mody Helga ujawniła swoje prawdziwe oblicze i, używając specjalnego pilota, sprawiła, że ubrania zaczęły się kurczyć. Na szczęście, Agentki znalazły rozwiązanie na jej ubrania – parę. Po raz kolejny trzy Agentki pokrzyżowały Heldze plany. Ponownie trafiła za kratki.

jako członkini LAMOS

Von Cuggen wystąpiła również w kliku odcinkach sezonu 4. W odcinku O trzy za dużo została uwolniona z więzienia przez Terence'a oraz przyłączyła się do grupy przestępczej LAMOS. Helga pojawiła się również (nadal jako członkini LAMOS) w odcinkach Nie znoszę lat 80 oraz Zły Jerry, jednak nie odegrała znaczącej roli. Ale w Do agentek niepodobne obmyśliła kolejny plan zniszczenia Agencji. Sprzedała Sam, Clover i Alex bransoletki, ostatni krzyk mody. Oczywiście, to nie były zwyczajne bransoletki, lecz bransoletki wymazujące pamięć. Agentki zapomniały, że są agentkami! Lecz to nie był koniec planu. LAMOS uwięzili Jerry'ego (a także Agentki, które, wszystkiego dowiadując się od G.L.A.D.I.S., przybyły mu z pomocą. Heldze i innym członkom LAMOS łatwo było je pokonać, gdyż nie pamiętały żadnych szpiegowskich umiejętności). Następnie Hega wraz z Terence'em oraz Boogie'em Gusem udali się do Agencji, gdzie rozdali bransoletki Helgi wszystkim agentom WOOHP. Jednak LAMOS jak zawsze zostało pokonane przez trzy główne Agentki, a Helga von Cuggen wtrącona została do więzienia Agencji. Dalsze jej losy są nieznane.

Heldze von Cuggen głosu użyczyła Ryszarda Celińska (odc. Bestie na wybiegu) oraz Wisława Świątek (pozostałe odcinki)

Ciekawostka

  • Helga von Cuggen ma uczulenie na krewetki
  • stroje Von Cuggen, jak przyznała Clover, były modne w roku 1994

Wynalazki Helgi von Cuggen

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.