FANDOM


Gerald James "Jerry" Lewis
Jerry1
Imię Gerald
Drugie imię James
Nazwisko Lewis
Przezwisko Jerry
Wiek 55+
Zamieszkały w Beverly Hills, Kalifornia, USA
Narodowość Brytyjczyk, Anglik
Płeć Mężczyzna
Wzrost Wysoki
Kolor włosów Siwy (chociaż Jerry prawie nie ma włosów)
Kolor oczu Brązowy
Rodzina pani Lewis (matka), Terence (brat), Sherry (siostra)
Myrna Beesbottom (była żona)
Przyjaciele Sam, Clover, Alex, G.L.A.D.I.S., Britney
Wrogowie Terence, przestępcy z którymi miał do czynienia
Lubi Swoją agencję WOOHP, wysyłać agentki na misję
Nie lubi Przestępców i przestępstw
Profesja Agent WOOHP, szef WOOHP
Pierwsze wystąpienie Muzyczna misja
Ostatnie wystąpienie Totalny koniec
Głos Grzegorz Przybył

Gerald James Lewis, bardziej znany jako Jerry – jeden z bohaterów serialu Odlotowe Agentki. Jerry jest założycielem oraz szefem Światowej Organizacji Ochrony Ludzkości. Jerry'emu głosu użyczył Grzegorz Przybył.

Jerry5

Jerry na co dzień

Jerry3

Młody Jerry

Jerry8

Jerry w latach 70. XXw.

Charatkerystyka

Jerry jest gentelmanem z Wielkiej Brytanii w podeszłym wieku. Wychował się w Anglii i jest mocno przywiązany do tego kraju (nazywa Anglię "Jasną Anglią Naszą"). Jako młody chłopiec uczestniczył w lekcjach baletu.

Jerry jest założycielem (a przy okazji szefem) agencji o nazwie Światowa Organizacja Ochrony Ludzkości. Jerry kocha swą agencję i staje murem w jej obronie. Jerry jest przyjacielem swoich trzech najlepszych agentek – Sam, Clover i Alex. To on ściąga je na misję specjalnymi tunelami umieszczonymi praktycznie wszędzie, rozdaje gadżety, a czasem pomaga w misjach. W sezonach 3-4 funkcję jego asystentki pełni G.L.A.D.I.S. Mimo że opanował szpiegostwo do perfekcji, Jerry pomylił się w odcinkach Włamywaczki, Szpiegowski pojedynek, Gwiazdy na plan oraz Agent 0067 nie zauważając potencjalnego zagrożenia.

Jerry jest eleganckim mężczyzną preferującym garnitury. Jerry jest szczupły, a jego głowę nie porasta prawie żaden włos. Mimo swego mizernego wyglądu Jerry jest w świetnej formie i doskonale walczy, wykazując większe umiejętności nawet od trzech głównych agentek. Pokazał to np. w odcinku pt. Siła jogi, walcząc z Sam będącą w transie.

Jerry uwielbia grać w teatrach, serialach itp. (choć nie jest zbyt dobrym aktorem). Pokazał swe zamiłowanie w odcinku Agent 0067. Ma uczulenie na jagody.

Relacje

Sam

Sam jest jedną z najlepszych agentek Jerry'ego. Jerry jest jej przyjacielem. Mimo, że Sam czasem narzeka na Jerry'ego, bardzo go lubi.

Clover

Clover to jedna z najlepszych agentek Jerry'ego. Najbardziej z trzech agentek narzeka na Jerry'ego i mówi, że jest staroświecki. mimo to Clover bardzo go lubi, a Jerry pozostaje jej przyjacielem.

Alex

Alex, podobnie jak Sam i Clover jest jedną z najlepszych agentek Jerry'ego. Mimo, że jej zachowanie doprowadza czasem Jerry'ego do irytacji, pozostają przyjaciółmi.

G.L.A.D.I.S.

Mimo, że G.L.A.D.I.S. powinna słuchać Jerry'ego oraz wykonywać każde jego polecenie, czasami maszyna ta sprzecza się z szefem WOOHP.

pani Lewis

Pani Lewis jest matką Jerry'ego. Ta staruszka jest trochę przemądrzała. Pilnuje Jerry'ego na każdym kroku. Jerry nie zdradził jej sekretu agencji, lecz powiedział, że jest kierownikiem hotelu. Matka zawsze uważała go za lepszego od jego brata – Terence'a.

Terence

Terrence to brat bliźniak Jerry'ego. W przeszłości bracia pomagali sobie na sprawdzianie. Jednak przyłapał ich nauczyciel, a Jerry całą winą obarczył Terrence'a. Od tego czasu Terrence stał się wrogiem Jerry'ego nr 1.

Ciekawostki

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.