FANDOM


Modelki na zamówienie
11-6
Oryginalny tytuł Model Cityzens
Polski tytuł Modelki na zamówienie
Premiera w Polsce grudzień 2002
Scenariusz Holly Henderson & Liz Tigelaar
Numer (w całym serialu) 11
Sezon 1
Numer (w sezonie) 11
Poprzedni odcinek Gladiatorki
Następny odcinek Potwór z Krzemowej Doliny

Modelki na zamówienie (oryg. Model Cityzens) – 11. odcinek sezonu 1 serialu Odlotowe Agentki.

Opis

Opisz szczegółowy

W Grecji odbywa się ekstrawagancka sesja modelarska. Modelki pozują, pokazując wdzięki swych ciał, wśród starogreckich budowli, otoczone wieloma fotografami łapiącymi najlepsze ujęcia. Ni stąd ni z owąd zjawia się wojskowy helikoper i jednym ruchem porywa modelki, łapiąc je w siatkę...

W centrum handlowym w Beverly Hills Clover stara się o tytuł miss baru szybkiej obsługi o nazwie Szybka Przekąska. Jest pewna zwycięstwa. Niestety, Mandy psuje jej humor, mówiąc, że zrobi wszystko, by wygrać konkurs na supermodelkę. Obraża Clover (mówi że Agetnka chodzi w tandetnych butach) i odchodzi. Sam i Alex starają się pocieszyć przyjaciółkę. Clover popada w furię i stara się zorbić wszystko by zwyciężyć. Jednak przerywa jej Jerry – czeka kolejna misja! Tym razem Agentki zajmą się porwaniem wielu znanych modelek (w tym tych ze sceny początkowej).

Jerry wysyła dziewczęta na pokaz mody w Nowym Jorku. Wejście jest przepełnione ochroną (prawdobodobnie ochrona została zwiększona przez porwania modelek). W hali okazuje się, że gwiazdą wieczoru została Gazelle – świeżutki nabytek w modelingowej branży wypromowany przez agencję Doskonałe Ciało. Agentki postanowiły przyjrzeć się z bliska tej celebrytce, używając linek bungee. Gdy tylko Gazelle weszła na wybieg, zaczęły ją wielbić tłumy. Modelka była perfekcyjna i oszałamiająca. Nawet Agentki były nią oczarowane. Choć nie wszystko było takie doskonałe. Dzięki soczewkom rentgenowskim Alex ujrzała dziwną przypadłość Gazelle – jej skóra miała różny kolor na palcach, dłoniach i ramionach. Agentka porównała modelkę do narzeczonej Frankensteina.

Przyszedł czas na rozmowę z gwiazdą wieczoru. Pod przykrywką redaktorek zmyślonego magazynu Moda na dziś, Agentki udały się na wywiad z Gazelle. Ta przedstawiła Agentkom swojego managera Helmeta, przedstawiciela agencji Doskonałe Ciało. Clover zapragnęła dowiedzieć się od poznanego eksperta, czy ma zadatki na modelkę. Niestety, została rozczarowana. Helmet jednak przyznał, że atutem Clover są jej długie szczupłe nogi. Gdy Gazelle i Helmet odchodzili, modelce spadło coś na ziemię. Alex podnisła to i przeżyła szok, bowiem wyszło na jaw, że to... ucho!

Zszokowana Alex udała się z przyjaciółkami na odpoczynek do pobliskiego hotelu. Clover dostała bukiet od baru Szybka Przekąska z oznajmieniem, że Agentka zakwalikowała się do drugiego etapu. Wieść ucieszyła sfrustrowaną Clover. Nagle zza okna wystrzelona została linka, która gwałtownie zaplątała się na ciele Clover. Jej koniec prowadził do helikoptera. Clover jest porywana! Helikopter zaczął już odlatywać ze swoim „łupem”, ale do akcji wkroczyły Sam i Alex. Niewiele jednak zdziałały, gdyż wypadły przez okno, w rezultacie nie uratowawszy przyjaciółki. Gdyby nie nadmuchiwane kombinezony ratunkowe, Ageki rozgniontłyby się na ulicy niczym naleśniki. Niezawodne szkła kontaktowe znów się przydały, Alex dzięki nim ujrzala logo agencji Doskonałe Ciało. Dziewczyny dowiedziały się od Jerry'ego, że szefową tej organizacji jest była modelka Tuesday Tate.

Jej siedziba zlokalizowana była w odległej Australii. Gdy Sam i Alex się tam znalazły, zostały niemile potraktowane przez asystentkę Tuesday i wyproszone. Nie dały jednak za wygraną. Sam zrobiła małe włamanie, wiercąc tunel wiercącymi butami. Tam Agentki wtargnęły do biura Tate. Dowiedziały się tam, że Gazelle to po prostu kombinacja różnych modelek świata. Przedstawiciele Doskonałego Ciała jakimś cudem połączyli najładniesze fragmenty ciał modelek, tworząc Gazelle. Dziewczęta zostały znalezione przez Tuesday Tate...

Ta chłodno je przywitała i odpowiedziała na pytania Agentek, które, tak jak wcześniej, podszyły się pod dziennikarki. Tate była bardzo znaną modelką, lecz podczas sesji z groźnymi lwami straciła nogę i jest teraz zmuszona do noszenia metalowej protezy. Po rozmowie wyprosiła Agentki do poczekalni. Skontaktowała się również z Helmetem. Ten przekazał, że widział już Agentki w Nowym Jorku. Prawdopodobnie dziewczęta stanowiły niemałe zagrożenie, trzeba było więc je zlikwidować. Tuesday wysłała na nie strażników, jednak spryte dziewczyny podstawiły hologramy emitujące ich postacie i sprawnie uciekły.

Uciekając tunelami wentylacyjnymi odnalazły Clover uwięzioną w dziwnej komórce. Clover podzieliła los modelek Gazelle – zabrano jej piękne nogi i nadano odrażające. Niestety, dziewczęta zostały odnalezione przez czujne strażniczki. Tuesday postanowiła, że uczyni z nimi to samo, co z Clover. Tate chciała wprowadzić na rynek armię super-idealnych modelek i zawładnąć branżą, która zrujnowała jej karierę. Dzięki modelizatorowi jej agencja tworzy doskonałe modelki. Sam i Alex zostały oszpecone, a ich atuty (u Sam: wspaniała cera, u Alex: zniewalające włosy) zostały nadane wcześniej wspomnianej asystentce. Oszpeconych dziewcząt trzeba było się teraz pozbyć...

Agentki i pozostałe modelki miały zostać wrzucone do oceanu, w którym aż roiło się od rekinów ludojadów. Sprytna Sam po raz kolejny użyła wiercących kozaków i wydostała swe współwięźniarki z niewoli. Wypłoszyła pilota z kabiny, dzięki czemu Agentki mogły już podążać z odsieczą modelkom do Nowej Zelandii – miejsca, w którym Tuesday i Helmet wybiorą kolejne dziewczęta do ich eksperymentu.

Jak się można było spodziewać, kryminaliści nie próżnowali. Tate udoskonaliła proces modelowania, czyniąc go nieodwracalnym. Agentki dały popis akrobacji i pracy zespołowej, i dorwały przestępców. Jednak Tuesday wyrzuciła klucz do modelizatora, a że wyglądał on jak szkło, znalezienie go wśród szklanych odłamków było sporym wyzwaniem. Sam, która nie lubi złudnej pracy, wykryła klucz poprzez odciski palców Tuesday dzięki kompuderniczce. Przywołani przez dziewczęta agenci WOOHP przywrócili wszystko do normy. Agentki mogły znowu cieszyć się ich atutami.

W centrum handlowym Clover postanowiła nie brać udziału w konkursie Szybkiej Przekąski. Doszła do wniosku (wziętego z misji), że zawód supermodelki jej nie służy. Czekało na nią niemiłe zaskoczenie – miss Szbkiej Przekąski został nie kto inny jak... Mandy.

Zapowiedź

Na całym świecie dochodzi do porwań znanych modelek. Niespodziewanie do modelaskiego biznesu wchodzą również nowe, idealne modelki. Jest to podstęp dawnej, pokrzywdzonej gwiazdy modelingu...

Podsumowanie

Postacie

  • asystentka Tuesday Tate
  • modelki (Stacy, Ember, Anna, Kelly, Gretchen i inne)
  • paparazzi
  • widzowie

Miejsca

Wydarzenia

Potwory

Wynalazki

Organizacje

Procesy

Czasopisma

  • Moda na dziś (wymyślone przez Sam, by zbliżyć się do modelek)

Gadżety

Pojazdy

Galeria

Ciekawostki

  • Clover nie jest nigdy doceniana (w tym odcinku Helmet mówi jej, że nie nadaje się na modelkę)
  • Agentki często przedstawiają się jako redaktorki jakiegoś czasopisma, by zbliżyć się do różnych sław

Wersja polska

Tekst polski: Wojciech Dyczewski
Opracowanie: IZ-Text
Udźwiękowienie: Supra Film
Wystąpili:

  • Anna Rusek – Alex
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.