FANDOM


Narodziny szpiega to pierwszy odcinek 2 sezonu.

PostacieEdytuj

  • Marco Lumiere
  • Andrew James
  • Aaron Jenings

OpisEdytuj

Alex została porwana! Alex mówi porywaczowi, że Sam, Clover i Agencja zrobią wszystko, by ją uratować, ale porywacz zakłada jej knebel. Porywaczem okazuje się być... Marco Lumiere!

Tymczasem w liceum w Beverly Hills, Sam i Clover straciły kontakt z Alex (Lumiere nadepnął na kompuderniczkę Alex, niszcząc ją i tak kontakt Alex z Sam i Clover został przerwany). Clover postanawia od razu dostać się do Agencji. Szybko sprawdza szafki i kubeł na śmieci, by znaleźć jakiś przycisk, dźwignię, albo tajne przejście. Nagle ktoś dzwoni przez kompuderniczkę Sam. Sam uważa, że to Alex, ale tak naprawdę Sam dostała zaproszenie na lunch od cichego wielbiciela z inicjałami A.J.. Sam zastanawia się kim jest A.J.. Clover podpowiada jej, że to może być Andrew James, przystojniak z klasy matematycznej, albo Aaron Jenings, wysportowany piłkarz. Sam pyta Clover dlaczego oni mieliby się nią interesować. Clover mówi jej, iż dlatego, że ona jest ładna, wesoła i w ogóle w porządku. Sam mówi Clover, że nie ma czasu na randki, bo trzeba znaleźć Alex. Clover jednak ignoruje Sam i próbuje zadzwonić do cichego wielbiciela Sam, by mu powiedzieć, że ona się z nim umówi. Sam i Clover potem zostają zWOOHPowane do Agencji!

Tam Sam i Clover dowiadują się, że Jerry wie, że porwano Alex. Jerry mówi agentkom, że właśnie otrzymał dość niepokojącą wiadomość i pokazuje ją agentkom. Ta wiadomość jest od Lumiere'a! Sam i Clover są zaskoczone, bo myślały, że on siedzi za kratkami. Lumiere mówi Sam i Clover, że wygrały casting do jego najnowszego filmu szpiegowskiego i że kino akcji powinno im odpowiadać, bo one są tajnymi agentkami. Lumiere mówi, że będzie je filmował w tle efektów specjalnych w dość niepokojących sytuacjach. Lumiere daje Sam i Clover zagadkę, która może im pomóc uratować Alex:

"Niebieskie są fiołki, czerwone róże. Te dwa kolory to cel podróży. Na stację ruszaj w kierunku bacząc, a oczy twoje Alex zobaczą."

Jerry mówi agentkom, że Lumiere'owi udało się rano uciec i porwać Alex. Sam zastanawia się o jaką stację Lumiere'owi chodziło. Clover uważa, że to może być stacja radiowa albo benzynowa. Poznając po ostatniej części zagadki, Sam dowiaduje się, że Lumiere mówił o stacji kolejowej!

Sam i Clover dostają się do stacji kolejowej. Żadna z nich nie wie, że są obserwowane przez jedną z kamer (prawdopodobnie Lumiere nią kieruje). Clover zauważa jeden pociąg i mówi, że to ich pociąg. Clover tak sądzi, bo poznała po pierwszej części zagadki. Sam i Clover próbują wejść do pociągu, ale konduktor chce od nich bilety. Sam i Clover próbują mu powiedzieć o co chodzi, ale on im nie wierzy. Pociąg zaczyna odjeżdżać. Sam i Clover szybko wkładają skaczące buty i skacza nad głową konduktora, a potem skaczą do pociągu. Żadna z nich nie wie, że do pociągu jest przyczepiona kamera, która wszystko nagrywa. Sam i Clover wchodzą do pociągu. Lumiere kominikuje się z nimi przez monitor w pociągu. Lumiere mówi agentkom, że bardzo dobrze im idzie, bo kamery rejestrują każdy ich ruch. Sam i Clover zostają zamknięte w pociągu! Pociąg nawet zaczyna jechać jeszcze szybciej! Ten pociąg jest pod kontrolą Lumiere'a! Lumiere mówi agentkom, że jeśli pociąg osiągnie prędkość 150 m/h, to wykolei się! Lumiere mówi agentkom, że jeśli one zatrzymają pociąg zanim dojdzie do katastrofy, to im odda Alex, a żadna z trójki nie doczeka się szczęśliwego zakończenia jeśli się nie uda zatrzymać pociągu. Monitor pokazuje prędkość pociągu, która wynosi 88 m/h. Sam i Clover biegają do lokomotywy.

Sam i Clover próbują pociągnąć hamulce, by zatrzymać pociąg, ale one zostały zablokowane! Sam postanawia znaleźć hamulec awaryjny. Clover idzie do ostatnego wagonu, by znaleźć hamulec. Nagle wagon zostaje odłączony od całego pociągu i skierowany na boczny tor! To sprawka Lumiere'a! Lumiere mówi Clover, że chciał dodać nieco dramatyzmu i jego bohaterki ruszą naprzeciwko siebie. Lumiere naciska guzik na dźwigni. Ten guzik uruchamia zwrotnicę i kieruje pociąg na boczny tor, prosto na wagon, w którym jest Clover! Tymczasem, nieświadoma z niebezpieczeństwa, Sam szuka hamulca w lokomotywie. Nagle z silnika wychodzi para. Lumiere pyta Sam przez monitor czy ona boi się niewinnych efektów specjalnych. Sam znajduje hamulec i zatrzymuje pociąg. Clover dzwoni do Sam. Rudowłosa agentka w końcu zauważa wagon pędzący prosto na pociąg! Clover wyciąga siekierę i robi dziurę w podłodze, a potem używa Królowej Śniegu, by zamrozić koła i zatrzymać wagon! Udało jej się!

Potem ktoś dzwoni przez kompuderniczkę Sam. Sam uważa, że to Lumiere z kolejną zagadką, ale tak naprawdę to A.J., który mówi, że nie może się doczekać lunchu. Lumiere potem dzwoni przez kompuderniczkę i daje Sam i Clover kolejną zagadkę:

"Ene-due-rabe. Zegar goni babę. W Kolorado znajdziesz kluczyk i do Alex wrócisz."

Clover dochodzi do wniosku, że trzeba dostać się do Kolorado. Sam nie jest tego pewna. Sam przez chwilę wymawia zagadkę i dowiaduje się, że Lumiere mówił o statku wycieczkowym o nazwie Kolorado! Clover jest zdezorientowana. Sam ma już dosyć tego, że Clover często bywa bezmyślna i obie odlatują plecakami do Kolorado.

Sam i Clover lądują w porcie i tam jest statek o nazwie Kolorado. Gdy Sam i Clover próbują wejść na statek, trap się otwiera i dwie agentki wpadają do wody! Sam ma już dosyć pułapek Lumiere'a. Sam i Clover korzystają z pasów bungee, by dostać się na pokład. Clover zastanawia się gdzie Lumiere może trzymać Alex. Sam mówi, że pewnie na dole. Sam i Clover rozdzielają się, by szybciej znaleźć Alex. Clover sprawdza ładownię. Nagle automatyczne drzwi unoszą się na dół ze wszystkich stron! Clover została uwięziona! Jest gorzej: Ze ścian wychodzi woda! Clover próbuje się wydostać. Zauważa drzwi, które się zamykają. Clover szybko robi ślizg po wodzie i udaje jej się wydostać z ładowni zanim drzwi się zamknęły. Sam sprawdza maszynownię. Clover przychodzi do niej i zauważa jakiś klucz na systemie statku. Clover uważa, że to może być klucz do zagadki. Gdy Clover rusza klucz, nagle słychać jakieś odgłosy. Lumiere mówi agentkom, że właśnie uruchomiły pocisk! Pocisk zostanie odpalony ze statku! Do statku dostaje się woda. Statek może zatonąć! Sam ewakuuje załogę. Pocisk leci w niebo, ale nie wiadomo w co jest wycelowany. Poznając po zagadce, Sam dowiaduje się, że ten pocisk może je doprowadzić do Alex!

Sam i Clover lecą samolotem za pociskiem. Sam dodaje gazu i teraz samolot jest już bardzo blisko pocisku. Pocisk leci prosto na Beverly Hills! A właściwie na... Agencję! Sam wystrzela sieć, by zatrzymać pocisk. Niestety, pocisk przedostaje się przez sieć, niszcząc ją. Sam manewruje samolotem na pocisk. Ale samolot zaczyna pikować na pocisk! Sam i Clover katapultują się przed zderzeniem samolotu z pociskiem! Sam i Clover lądują na dachu Agencji.

Sam i Clover dostają się do biura Jerry'ego i mówią mu, że Lumiere przetrzymywuje Alex gdzieś w budynku. Jerry mówi, że to niemożliwie, bo Agencja ma największy system zabezpieczeń na świecie i dzięki temu wiedziałby, że Alex tu jest. Clover zastanawia się dlaczego jest zimno. Jerry mówi, że jest chwilowa awaria klimatyzacji i konserwator już ją naprawia, ale... konserwatora nie ma! Lumiere potem komunikuje się z Sam, Clover i Jerry'm przez monitor i daje im kolejną zagadkę:

"Pokój wkrótce skuje lód, lecz jest na to jedna rada. Może zdarzyć się dziś cud, bo za chwilę Alex spada."

Poznając po drugiej części zagadki, Clover dowiaduje się, że Lumiere mówił o sali narad! Sam, Clover i Jerry dostają się do sali narad. Clover zauważa na biurku kubeł popcornu i chce go zjeść, ale Sam powstrzymuje ją mówiąc jej, że to może być pułapka. Sam zagląduje do kubła i... tam jest bomba! Sam mówi, że to nie jest zwyczajna bomba. Ta bomba jest czuła na temperaturę, a kiedy temperatura spadnie poniżej zera, to może wtedy wybuchnąć! Jerry dzwoni do obsługi, by włączyli ogrzewanie, ale nikt nie odbiera. Jerry potem dowiaduje się, że ten konserwator, który miał naprawić klimatyzację, nie był konserwatorem! To był jeden z ludzi Lumiere'a! I to on wyłączył klimatyzację! Sam uważa, że rozbroi bombę jeśli odłączy czerwony kabel, ale się myliła! Clover zagląduje do plecaka i szuka szminki. Sam mówi Clover, że to nie jest odpowiednia chwila na poprawianie urody. Ale Clover nie wyjmuje zwykłej szminki, tylko laserową szminkę, dzięki której podgrzewa bombę i ją niszczy!

Jerry łączy się z komputerowym systemem Agencji, by sprawdzić skąd Lumiere nadaje swoje komunikaty. Ostatni komunikat Lumiere'a został nadany z 22 piętra Agencji! Sam, Clover i Jerry dostają się na to piętro i znajdują Alex na krawędzi balkonu z liną łączącą jej usta z drzwiami! Są dwa problemy: Alex może spaść jeśli otworzy usta, a jeżeli Sam, Clover i Jerry otworzą drzwi, to mogą zerwać linę i Alex spadnie! Jedynym sposobem na uratowanie Alex jest dostanie się do niej od zewnątrz! Ale Sam, Clover i Jerry zostają zamknięci na piętrze! Nawet karta dostępu Jerry'ego jest odrzucona! To sprawka fałszywego konserwatora! Sam, Clover i Jerry nie mają wyboru, ale muszą otworzyć drzwi, by uratować Alex. Sam jednak ma plan: Trzeba jak najszybciej złapać linę gdy się urwie. Sam, Clover i Jerry otwierają drzwi. Lina się urywa, ale Sam i Clover szybko ją łapią. Ale część liny, którą Sam i Clover złapały, urywa się! Alex zaczyna spadać! Sam i Clover szybko wyskakują z balkonu i ratują Alex! Ale wszystkie trzy agentki nadal nie są bezpieczne, bo spadają prosto na miasto!

Jerry wpada w furię, że Lumiere wtargnął się do jego Agencji. Jerry wyskakuje z balkonu, potem biega przez ścianę budynku i w końcu wskakuje do helikoptera, w którym są pilot i Lumiere! Agentki są już coraz bliżej ziemi i zaraz zakończą scenę mocnym uderzeniem! Jednak agentki mają nadmuchiwane kamizelki, które szybko aktywują i zamiast twardego lądowania jest miękkie. W wyniku ataku Jerry'ego helikopter Lumiere'a też spada na ziemię. I tak helikopter ma miękkie lądowanie. Jerry łapie pilota. Lumiere próbuje uciec, ale agentki go zatrzymują. Jerry aresztuje Lumiere'a, a Alex niszczy kamerę z jego filmem. Sam jest smutna, bo uważa, że przez całą akcję nie zdążyła na lunch z jej cichym wielbicielem. Sam dostaje wiadomość od A.J.'a, który mówi, że nie jest za późno na wczesną kolację i że na nią czeka.

Agentki wracają do szkoły. Sam zauważa Andrew Jamesa i Aarona Jeningsa i nadal nie wie który z nich ją zaprosił. Clover mówi jej, że musi po prostu zapytać. Sam pyta Andrew i Aarona który z nich jest jej cichym wielbicielem, ale okazuje się, że żaden z nich nie jest jej cichym wielbicielem i jedyna dziewczyna, której są wielbicielami, to Mandy! Arnold podchodzi do Sam. Gdy Sam mówi do niego cześć, Arnold mówi jej, że powinna raczej powiedzieć "Witaj, cichy wielbicielu.". Sam wpada w szok jak się okazuje, że to Arnold jest A.J. (Arnold Jackson)!

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.