FANDOM


UWAGA! Ta strona opisuje jeden z odcinków serialu Odlotowe Agentki. Nie mylić z postaciami – Obcy

Obcy
15-16
Oryginalny tytuł Aliens
Polski tytuł Obcy
Premiera w Polsce styczeń 2003
Scenariusz Adam Beechen
Numer (w całym serialu) 15
Sezon 1
Numer (w sezonie) 15
Poprzedni odcinek Mały problem
Następny odcinek Bestie na wybiegu

Obcy (oryg. Aliens) – piętnasty odcinek sezonu pierwszego serialu Odlotowe Agentki.

OpisEdytuj

Opis szczegółowyEdytuj

porwanie przez obcychEdytuj

Toby, Caleb i Jet to rzetelni chłopcy pracujący na polu, pomagający rodzicom w zbiorach. Jednak Toby nie chce pracować, jest zaczytany w swoim komiksie, w którym przedstawione są potyczki rasy ludzkiej z kosmitami. Historia z komiksu staje sie prawdą! W przestworzach widać dziwne, oślepiające światła, z których wynurza się olbrzymi statek obcych! Porywa on biednego Caleba i odlatuje w siną dal...

prawo jazdyEdytuj

Dziś dla Alex bardzo ważny dzień – Agentka zdawać będzie na prawo jazdy. Mimo pewności siebie idzie jej fatalnie, o mało co nie powoduje wypadku. Egzaminator proponuje, by dziewczyna zakupiła rozkład jazdy autobusów, gdyż, prowadząc jak dotychczas, niczego nie osiągnie. Alex jest załamana.

zWOOHPowanieEdytuj

Agentki zostają ściągnięte do Agencji. Niczego jednak nie widzą, bowiem w budynku panuje prawdziwy mrok. Jerry szybko naprawia zaistniały problem i tłumaczy zadanie: tym razem dziewczęta zajmą się tajemniczymi porwaniami ludzi z różnych stron świata. WOOHP podejrzewa, że obywatele zostali porwani przez jakąś nieznaną pozaziemską cywilizację. Sam i Clover pękają ze śmiechu, natomiast Alex zachowuje pełną powagę sytuacji. Jest święcie przekonana, że kosmici istnieją!

w IowaEdytuj

Agentki ruszają do Iowa. Tam po raz pierwszy ukazał się rzekomy statek kosmitów. Alex ma trudności nawet z kierowaniem odrzutowego plecaka, więc ląduje zdala od grupy – na ogromnym silosie. Z dużej wysokości spostrzega dziwny wzór wycięty w kukurydzy i wysyła zdjęcie do Agencji. Jakimś cudem czarnowłosej Agentce udaje się wrócić do reszty. Następnie, już trzy Agentki spotykają Toby'ego i Jeta, światków dziwnego zdarzenia, znanych ze sceny początkowej, i przeprowadzają z nimi drobny wywiad. Nagle słychać huk skrzydeł helikoptera. Agentki ruszają sprawdzić, kto zawitał na pola Iowa. Tą osobą okazała się być Sagan Hawking – astrolog badająca obcych. Kobieta proponuje Agentkom zgłębienie wiedzy na temat pozaziemskich form życia, a te bez wahania godzą się.

u doktor HawkingEdytuj

Hawking zabiera dziewczęta do swojego ekstrawaganckiego laboratorium zlokalizowanego w Górach Skalistych. Alex jest zachwycona – jeszcze nigdy nie widziała takiej masy gadżetów związanych z kosmitami. Pani naukowiec pokazuje Agentkom wyniki jej badań. Jej teoria głosi, że obcy porywają przedstawicieli różnych kultur, aby prowadzić na nich badania. Sam spostrzegła logo dziwnej organizacji zwanej GOPER, lecz doktorka nie chciała wyjawić rudowłosej Agentce, co to jest. Sagan poradziła, by dziewczęta udały się do Arabii Saudyjskiej, bowiem tam prawdopodobnie wystąpi kolejne porwanie.

w Arabii SaudyjskiejEdytuj

Agentki udają się na bardzo zatłoczone targowisko, na którym znaleźć można dosłownie wszystko. Choć zamiast kosmitów, natykają się na arabsich wojowników, gotowych do walki. Dziewczyny rozdzielają się: Alex pożycza motocykl, Sam i Clover trafiają na ślepy zaułek. Sprytne Agentki używają swoich niezawodnych chwytów i rozprawiają się z oprychami. Nie ma wątpliwości – Sagan Hawking chciała się ich pozbyć, nasyłając walecznych Arabów!

lot do MeksykuEdytuj

Jerry przekazuje dziewczynom niezbędne dane – wzory na polu w Iowa odpowiadają współrzędnym geograficznym odległego płaskowyżu w Meksyku. Agentki od razu wyruszają. Na miejscu rozpoczyna się era czekania. Znudzone Agentki o mało co nie zasnęły, gdy nagle rozlega się przerażający odgłos. To UFO! Lecz nie jest zbyt duże, jak myślały Agentki. Okazało się, że odgłos wydobywa się nie z małego, lecz z olbrzymiego statku czającego się za wzgórzem. Jednym wessaniem porywa mały stateczek. Alex postanawia wziąc sprawy we własne ręce i wyrusza na zwiady. Nie kończy się to dla niej dobrze, obcy porywają i ją. Sam i Clover chcą pomóc przyjaciółce, lecz zostają zaskoczone przez dwójkę... kosmitów! Czyżby istnieli na prawdę? Zszokowane dzieczyny zemdlały.

na statku kosmitów, część 1Edytuj

Ledwo żywa Alex wreszcie się ocknęła. Wraz z nią obcy porwali przedstawiciela swojej rasy. Alex wybucha z pretensjami, czemu kosmici porywają niewinnych ludzi. Obcy wyjaśnia, że jego rasa nie ma nic wspólnego z uprowadzeniami. GOPER jest wszystkiemu winny. Na statku Alex spotyka znajomą już dr Hawking. To ona za wszystkim stoi! Jest przywódcą GOPER, czyli Globalnej Organizacji Pozyskiwania Energii Radiacyjnej. To ona zrobiła obcym pranie mózgu, by zawładnąć nad całą załogą. Jej mistrzowski plan polegał na porywaniu rozmaitych ludzi. Gdy Ziemia zacznie drżeć ze strachu, obcy, pod jej kontrolą, podadzą swoje rzekome warunki – powiedzą, że przestaną porywać, jeśli wszystkie kraje oddadzą swoje bogactwa. Osób porwanych, w tym Alex, trzeba będzie się pozbyć...

tymczasem u Sam i CloverEdytuj

Po ocknięciu się, Sam i Clover poznają głębiej dwójkę obcych, którzy je zaskoczyli. W rzeczywistości, nie chcieli oni krzywdzić Zemian, przylecieli po prostu na zwiady, by dowiedzieć się, co stało się z wielkim statkiem (porwanym przez Hawking). Cała czwórka postanawia odbić porwanych przyjaciół. Jest jednak problem, szybowiec, którym Agentki dotary na miejsce, rozsypał się w drobny mak. Ale kosmici mają fach w rękach. Przerabiają samolot tym, co mieli w zanadrzu (użyli także odrzutowych plecaków Agentek). Podleciwszy do statku, w którym znajdowała się Alex, Clover wycina laserową szminką dziurę w kadłubie. Droga wolna!

na statku kosmitów, część 2Edytuj

Alex jest prowadzona na proces likwidacji. Cwana agentka używa wytrychu i wydostaje się z uwięzi (poza tym straż nie była zbyt inteligentna), po czym, wraz z poznanym kosmitą, rozpoczyna ucieczkę. Sam i Clover zjawiają się na czas. Uratowawszy przyjaciółkę, przystępują do ataku na strażników. Mądra Sam bez trudu rozpracowuje pilot sterujący zachowaniem załogi, tym samym, oswabadzając ją. Obcy są już wolni. Teraz należy dorwać Hawking!

w sterowniEdytuj

Sagan Hawking bierze cały statek pod swoje stery. Cała sterownia jest mocno strzeżona. Agentki i trójka obcych postanawiają dostać się tam za wszelką cenę. Zdeterminowana Alex dopada dr Hawking i rozpoczyna walkę, w której doktorka polega. Teraz na Agentkę spoczął obowiązek kierowania statkiem! Na szczęście kierownica łudząco przypomina przekładnie w samochodzie, którym ta uczyła się jeździć! Alex wyprowadza statek bezpiecznie poza tereny Mexico City. Obcy i porwani są już bezpieczni, a Sagan trafia do więzienia.

egzaminEdytuj

Przyszedł czas na egzamin Alex! Agentka zdaje go brawurowo, ćwiczyła przecież, pilotując statek kosmiczny! Niestety, zapomnina zaciągnąć hamulec ręczny, powodując tym samym mały wypadek...

ZapowiedźEdytuj

Alex zdaje na prawo jazdy. Niestety, nie radzi sobie zbyt dobrze. Nagle agentki zostają ściągnięte do WOOHP, by zbadać sprawę dziwnych porwań. WOOHP podejrzewa, że są to porwania zorganizowane przez obcą cywilizację. Ma rację! Jednak za całym podstępem stoi tajemnicza pani naukowiec.

PodsumowanieEdytuj

PostacieEdytuj

  • arabscy wojownicy (ludzie Sagan Hawking)

MiejscaEdytuj

WynalazkiEdytuj

PojazdyEdytuj

OrganizacjeEdytuj

GadżetyEdytuj

  • spinka-wytrych

MuzykaEdytuj

Nazwa Sytuacja, w której dany soundtrack się pojawił
UFO Appeared 1. Podczas przylotu kosmitów i porwania Caleba
2. Podczas pojawienia się małego statku obcych w Meksyku
School Can Be Funny Podczas nauki jazdy Alex
Agency #8 Podczas pobytu w Agencji
Agency #5 Podczas wydawania gadżetów
Spies' Mission Impossible Podczas wyrzucenia Agentek z samolotu nad stanem Iowa
Silence Is What I Need Podczas skontaktowania się w odłączoną od grupy Alex
Cowboy's Rodeo Podczas spotkania Toby'ego i Jeta
What a Drama Podczas odkrycia dziwnego znaku (symbolu organizacji GOPER)
Terrible Myoma Podczas spotkania z Sagan Hawking
Meteorological Phenomenon Podczas oglądania wyników badań Sagan Hawking
Victory Is Sure Podczas walki z arabskimi wojownikami
Agency #4 Podczas skontaktowania się z Jerry'm
Master of Burglary Podczas przylotu do Meksyku
However It Happened Podczas odkrycia podłego planu Sagan Hawking
Must Be Invisible Gdy Sam i Clover spotkały obcych, a Alex dyskutowała z doktor Hawking
Suddenly* 1. Podczas próby pozbycia się Alex
2. Podczas lotu na statek Sam i Clover oraz podczas ucieczki Alex przed GOPERami
Invasion of Alien Swarm* Gdy Alex uciekła z łap porywaczy
Joyful Triumph gdy agentki pokonały arabskich oprychów
The Well Done Mission Podczas kierowania ststku przez Alex
Comic Matter Podczas spowodowania przez Alex małego wypadku samochodowego

GaleriaEdytuj

Ciekawostki i błędyEdytuj

15-0

w jednej ze scen dr Hawking ma trzy nogi!

Wersja polskaEdytuj

Tekst polski: Wojciech Dyczewski
Opracowanie: IZ-Text
Udźwiękowienie: Supra Film
Wystąpili:

  • Anna Rusek – Alex

PrzypisyEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.