FANDOM


Komputer pudrowy zwany również Kompuderniczka (potocznie po prostu puderniczka lub nadajnik)
(ang: Compowder) – jeden z gadżetów Światowej Organizacji Ochrony Ludzkości. To najczęściej widywany gadżet w serialu Odlotowe Agentki.

Opis

Kompuderniczka to najnowszy nabytek technologii, mini-komputer "zamknięty" w puderniczce. Jest mały i przenośny, Agentki mogą go zabrać wszędzie. Kompuderniczka posiada wszystkie funkcje, sprawiające, że praca agentki jest o wiele wydatniejsza, tzn. dostęp do szybkiego sprawdzania różnych informacji, możliwość dzwonienia i wbudowaną kamerę, dzięki której można widzieć rozmówcę na ekranie.

Starszy model

Puderniczka1

Starszy model kompuderniczki

Jak każdy gadżet, kompuderniczka posiada starszy model, funkcjonujący w sezonach 1-2. Zaopatrzona jest ona w skaner, dostęp do rozmaitych danych, możliwość do włamania się do systemu (przydatna np. by obejrzeć nagranie z monitoringu) oraz wiele innych funkcji. Posiada ona także zdolność dzwonienia, oczywiście. Starszy model kompuderniczki jest okrągły, ciemnoróżowy, z wieloma przyciskami i guzikami wewnątrz.

Nowszy model

Puderniczka2

Nowszy model kompuderniczki

Nowszy model jest o wiele bardziej skomputeryzowany od starszego. Posiada on wszystkie funkcje starszej kopuderniczki, jednak zaopatrzony jest w coś nowego – hologram. To coś bardzo przydatnego, gdyż Agentki mogą wszędzie (nawet w powietrzu) wyświetlić obraz widoczny na małym ekranie. Na dodatek, dzięki projektorowi holograficznemu, agentki mogą zmienić swój strój na dowolny inny! Z wyglądu nowszy model kompuderniczki od starszego różni się odcieniem różu oraz widoczną soczewką kamery.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.