FANDOM


Samantha "Sam" Simpson
Sam
Imię Samantha
Nazwisko Simpson
Przezwisko Sammy (przez Alex i Clover),
Samantha (przez nauczycieli),
Sam (przez wszystkich innych)
Wiek 16 (sezon 1-2)
17 (sezon 3)
18 (sezon 4)
19 (sezon 5)
Zamieszkała w dom rodziny Simpson, dom Agentek, Beverly Hills, Kalifornia, USA (dawniej)
Malibu, Kalifornia, USA (obecnie)
Narodowość Amerykanka
Płeć Kobieta
Wzrost Wysoka
Kolor włosów Rudy
Kolor oczu Zielony
Rodzice Gabriella Simpson (matka)
Przyjaciele Clover, Alex, Britney, Jerry, Dean, Blaine
Wrogowie Mandy, przestępcy z którymi miała do czynienia
Chłopak
brak
Lubi Nauka, czytanie książek, zakupy
Nie lubi Mandy
Profesja Uczennica liceum w Beverly Hills, studentka uniwersytetu Mali-U, agentka WOOHP
Stowarzyszenia WOOHP
Status Najlepsza uczennica w szkole
Pierwsze wystąpienie Muzyczna misja
Ostatnie wystąpienie Totalny koniec
Głos Anita Sajnóg

Samantha Simpson[1], bardziej znana jako Sam to jedna z głównych bohaterek serialu Odlotowe Agentki. Sam jest agentką WOOHP. Jej najlepszymi przyjaciółkami są Clover i Alex. Sam mówi głosem Anity Sajnóg.

Charakterystyka

Charakter

Sam1

Sam z bliska

Sam jest piękną intelektualistką gotową stawić czoła każdemu wyzwaniu. Jest to nie tylko najzdolniejsza uczennica Szkoły średniej w Beverly Hills, ale także agentka Światowej Organizacji Ochrony Ludzkości. Sam zachowuje się bardzo dojrzale, jak na agentkę przystało. Jej inteligencja nie raz wyciągnęła Agentki z opresji. Sam jest bardzo sympatyczna. Stara się być miła i tolerancyjna dla każdego, nigdy nie ocenia ludzi po pozorach, lecz gdy się zdenerwuje, lepiej z nią nie zadzierać. Sam ma zdolności przywódcze i dzięki temu jest doskonałą lideką.

Zainteresowania

Sam6

Sam jako mała dziewczynka

Sam to świetna uczennica chodząca do liceum w Beverly Hills. Jest obyta i zna fakty na każdy temat, począwszy od historii, a skończywszy na biologii. Jej ulubionym zajęciem (podobnie jak u Alex i Clover) są zakupy, manicure, itp. Wiele czasu, poza uczeniem się, spędza w centrum handlowym w Beverly Hills, a w późniejszym czasie w GROOVE. Poza tym uwielbia czytać książki oraz uczyć się. Jest także tajną agentką, o czym była już wcześniej mowa.

Szkoła

Sam jest najlepszą uczennicą w szkole. Dużo czasu spędza na doszkalanie się, aż do tego stopnia, że Clover i Alex nazywają ją "molem książkowym". Lecz naszej uroczej Agentce to nie przeszkadza. Przez pierwsze 4 sezony Sam jest uczennicą Szkoły średniej w Beverly Hills, a w sezonie 5 staje się studentką uniwersytetu Mali-U.

Jako Agentka

Sam3

Sam w kombinezonie agentki

Sam jest jedną z najlepszych Agentek WOOHP, starającą się pełnić swoją służbę jak najlepiej tylko potrafi. Jej inteligencja wiele razy wyciągnęła Agentki z opresji. Niekiedy staje się głównym celem wrogów, ale najczęściej jest to Clover. Jej zdolności przywódcze sprawdzają się podczas misji. Sam na misję wkłada zielony kombinezon.

Wygląd

Sam2

Sam na co dzień

Sam jest wysoką ładną oraz dobrze zbudowaną młodą kobietą. Ma rude włosy podkreślające jej urodę. Oczy Sam są koloru zielonego, a jej skóra jest blada. Ubiera się elegancko pamiętając o modnych rzeczach w tym sezonie.

Relacje

Clover

Clover jest najlepszą przyjaciółką Sam (oczywiście równoważną z Alex). Mimo tego, że często występują między nimi konflikty, nadal pozostają przyjaciółkami. Clover zna się lepiej zarówno na modzie, jak i na sprawach sercowych od Sam.

Alex

Alex, zarówno jak Clover, jest najlepszą przyjaciółką Sam. Zachowanie Alex wzbudza czasem w Sam irytację, np. gdy Alex "niechcący" wylała sok żurawinowy na G.L.A.D.I.S. Mimo tego nadal pozostają najlepszymi przyjaciółkami.

Jerry

Jerry jest szefem Sam w WOOHP. Jerry jest bardzo wyrozumiały, a Sam stara się wykonywać zadania przez niego jej przydzielone jak najlepiej się da. Jerry jest jej dobrym przyjacielem.

Mandy

Mandy kojaży się Sam z najgorszym, co tylko może istnieć. Stara się dopiec trzem Agentkom na każdym kroku (szczególnie Clover). Sam jest zupełnym jej przeciwieństwem.

G.L.A.D.I.S.

Ta maszyna posiadająca sztuczną inteligencję jest przyjaciółką rudowłosej agentki (jak kolwiek może to dziwnie zabrzmieć).

Britney

Sam wraz z Alex i Clover nauczyła Britney jak być agentką. Britney odpłaciła się jej za to przyjaźnią.

Gabby Simpson

Gabby, mama Sam jest przedrażliwiona na punkcie ostrożności. Mimo to Sam bardzo kocha swoją mamę. Gabby musi mieć ogromne zaufanie go córki, ponieważ pozwoliła jej mieszkać razem z przyjaciólkami (sezon 3).

Chłopcy

Na ogół nie interesuje się nimi, chyba że jest to ktoś o nieodpartym uroku.

Życie dorosłe

Sam9

Dorosła Sam

Dorosłe życie Sam możemy zobaczyć w odcinku "Szok przyszłości". Po przejsciu Jerry'ego na emeryturę Sam wraz z Clover i Alex zaczną działać jako agnetki na własną rękę. Wciąż mieszkać będą razem, w swoim domu w Beverly Hills. Jak narazie, Sam nie będzie miała ani męża, ani dzieci. Ale może się to zmienić...

Ciekawostki

  • Agentki często podszywają się pod redaktorki jakiegoś pisma wymyślonego przez Sam, by zbliżyć się do jakiejś gwiazdy
  • Sam potrafi grać na akordeonie
  • Sam nie lubi jeździć na rolkach (wiadomo z odc. Roboty górą), a mimo to w odc. Mały problem wybrała się z przyjaciółkami na rolkową przejażdżkę

Przypisy

  1. odc. Nie wierzcie w czary – Sam przedstawiła się jako „Samantha Simpson”. Jeśli nie skłamała, to jest jedyną agentką, której nazwisko zostało ujawnione w serialu
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.