FANDOM


Timothy "Tim Scam"
Scam2
Imię prawdopodobnie Timothy
Nazwisko nieznane
Przydomek Tim Okrutnik (tylko w odc. 36)
Mac Smit (tylko w odc. 3)
Tim Scam (w pozostałych odcinkach)
Wiek 35+
Zamieszkały w własna jaskinia (sezon 2)
łódź podwodna LAMOS (sezon 4)
Narodowość Amerykanin
Płeć Mężczyzna
Wzrost Wysoki
Kolor włosów Jasny brąz
Kolor oczu Brązowy/Zielony
Rodzina
nieznana
Przyjaciele
brak
Wrogowie Jerry, Sam, Clover, Alex
Sprzymierzeńcy Terence Lewis, Boogie Gus, Helga von Cuggen, Myrna Beesbottom (tylko sezon 4)
Lubi Majsterkować
Nie lubi Przegrywać
Profesja Agent WOOHP (dawniej)
Wynalazca broni w WOOHP (dawniej)
przestępca (obecnie)
Stowarzyszenia LAMOS
Wystąpienia Nowy Jerry, Dzień Matki, Wielki bałagan, Ucieczka, O trzy za dużo, Nie znoszę lat 80, Zły Jerry
Głos Mirosław Neinert/???/Ireneusz Załóg

Timothy znany bardziej jako Tim Scam lub Tim Okrutnik
(ur. w latach 70 XXw.) – były agent WOOHP, obecnie przestępca. Jeden z głównych wrogów w serialu Odlotowe Agentki.

Charakterystyka

Tim Scam to były agent WOOHP. Był genialnym wynalazcą broni tej agencji, jednak wykorzystywał swoje wynalazki do złych celów, za co został wyrzucony z WOOHP. Zapragnął się zemścić.

Historia

Jerry emerytowany – rzekomo

Scam1

Scam w sezonach 1-2

Po raz pierwszy pojawił się w odcinku Nowy Jerry. Sam, Clover i Alex poznały go w agencji, (pod zmienionym nazwiskiem na Mac Smit), gdy zastąpił Jerry'ego, ponieważ ten rzekomo odszedł na emeryturę (w rzeczywistości Scam pozbył się Jerry'ego wysyłając go w przestrzeń kosmiczną). Agentki od razu go zaakceptowały. Scam wysłał je także na ich pierwszą "misję" – zakupy w Paryżu! Później agentki zostały zaatakowane w dziwny sposób przez ich kartę kredytową, następnie przez samochód. Okazało się, że to właśne Tim Scam zaplanował te ataki. To był tylko wstęp do jego podstępnego planu, mianowicie, chciał osuszyć Ziemię z całej wody na niej będącej używając wodnego odparowywacza. Lecz Agentki wraz z Jerry'm pokrzyżowały jego plany a Tim trafił do więzienia o zaostrzonym rygorze.

matki agentek wciągnięte w spisek

Scam3

Scam w zbliżeniu

W odcinku Dzień Matki Tim Scam uciekł z więziemnia oraz ułożył kolejny plan. Polegał on na tym, by zniwolić mamy agentek, czyli Gabby, Carmen i Stellę. Najpierw Scam podłożył ogłoszenie Agentkom, w którym była rewelacyjna oferta na odpoczynek w kurorcie na pewnej wyspie, specjalnie na Dzień Matki. Reszta była tylko kwestią czasu. Agentki skorzystały z promocji, a Tim miał wiele czasu, by wdrażyć w życie swój plan. Prawie udało mu się zniszczyć Sam, Clover oraz Alex "używając" do tego ich własnych matek, lecz (podobnie jak wcześniej) został przez Agentki pokonany.

scamlar

Tim powrócił w Wielkim bałaganie. Zmieniła się jego postura – Scam schudł oraz jego oczy dziwnym trafem zmieniły kolor z brązowego na zielony. Dzięki zmodyfikowanej metalicznej substancji, potrafiącej wchłaniać DNA o nazwie scamlar, chciał zniszczyć Agencję WOOHP oraz trzy Agentki. Po zaciętej walce w biurze Jerry'ego agenki ponownie odniosły zwycięstwo, gdyż znalazły słaby punkt scamlara – sól. Scam ponownie trafił za kratki.

przygoda z Britney

Scam pojawił się również w epizodzie Ucieczka jako więzień odsiadujący wyrok na więziennej wyspie. Został zakwalikowany jako jeden z najniebezpieczniejszych przestępców WOOHP. Wraz z innymi więźniami próbował pozbyć się Agentek i Britney, jednak to Willard stał się głównym czarnym charakterem tego odcinka.

w LAMOS

Scam4

Scam – inne ujęcie

Scam pojawił się też w kilku odcinkach sezonu 4. W odcinku "O trzy za dużo" został uwolniony z więzienia przez Terence'a i dołączył do grupy przestępczej o nazwie LAMOS. Pojawił się także (nadal jako członek LAMOS) w odcinku Nie znoszę lat 80, lecz nie odegrał tam znaczącej roli. Lecz w Złym Jerry'm ją odegrał. Wynalazł on substancję zawierającą DNA Terence'a, którą można było umieścić w każdym pokarmie lub napoju. Z jej powodu różne organizmy stawały się złe i agresywne. Podał ją Jerry'emu w postaci jego ulubionych czekoladek. Jerry stał się zły i uwolnił wszystkich przestępców z więzienia Agencji. Główna siedziba WOOHP była na wyciągnięcie ręki LAMOS, lecz dzięki Sam, Clover i Alex nie została zdobyta. Scam trafił do więzienia. Dalsze jego losy są nieznane.

Tim Scam mówi głosem Mirosława Neinerta (odc. Zły Jerry), ??? (odc. Wielki bałagan) oraz Ireneusza Załóga.

Wynalazki Tima Scama

Ciekawostka

  • w języku angielskim słowo "scam" oznacza "oszustwo".
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.